Published on 10 sierpnia, 2021 | by admin
Ranking: Najlepsze murawy Polski w sezonie 2020/21
Szczecin, Legnica i Katowice zdominowały swoje ligi pod względem jakości boiska. Na przeciwnych biegunach są Bełchatów, Rzeszów i Stargard.
Jak co roku, piłkarze grający w trzech najwyższych ligach Polski wypełnili ankiety i ocenili wszystkie stadiony, na których grali w minionym sezonie. Rozgrywki 2020/21 były trudne pod wieloma względami, a jak wypadły pod kątem przygotowania boisk do gry? Oto wyniki opublikowane przez Polski Związek Piłkarzy.
Ekstraklasa dla Szczecina
Przesunięte i ułożone pod kątem bliskości nowych trybun boisko na Stadionie Floriana Krygiera wypadło zdecydowanie najlepiej w całej PKO Ekstraklasie. Na drugim miejscu w tabeli najlepiej przygotowanych muraw znalazł się Stadion Zagłębia w Lubinie, a podium zamyka Polsat Plus Arena w Gdańsku, gdzie boisko jest hybrydowe.
Fatalne noty zbierała za to nawierzchnia Gieksa Areny w Bełchatowie, którą do złego stanu doprowadziło rozgrywanie meczów przez dwa kluby – GKS Bełchatów oraz Raków Częstochowa.
Legnica i Łódź najlepsze w I lidze
Na zapleczu Ekstraklasy liderem jest Stadion im. Orła Białego w Legnicy, który rok temu uplasował się na 3. miejscu. Drugie i trzecie miejsce w tym sezonie zajęły łódzkie kluby – odpowiednio ŁKS i Widzew. Ich stadiony również były doceniane za jakość murawy w poprzednich latach, tyle że ŁKS grał wówczas w Ekstraklasie (3. miejsce), a Widzew w II lidze (2. miejsce).
Najgorszym boiskiem Fortuna I ligi okazało się to, na którym grała Resovia. Czyli które? Na ocenę złożył się nomadyczny sezon rzeszowskiej drużyny, która najwięcej grała na własnym stadionie, ale też część meczów odbyła na starej murawie przy Hetmańskiej (obecnie jest już nowa), a jeden nawet na boisku bocznym.
II liga dla Katowic
Na trzecim szczeblu rozgrywek bez zmian – drugi rok z rzędu najwyższej jakości boisko było przy Bukowej w Katowicach. Trzeciego roku nie będzie, bowiem GKS awansował o ligę wyżej. Kto ma szansę przejąć palmę pierwszeństwa? Druga w kolejności była trawa na Arenie Lublin, a na trzecim miejscu znalazł się stary stadion Śląska przy Oporowskiej.
Stanowczo najniżej piłkarze ocenili boisko na stadionie Błękitnych Stargard.
źródło: stadiony.net